F4BJ1200BDL45 KCPM15
- Item Code: KEN 4047278
- Mfg Part No: 4047278
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $221.46/EA
Description
F4BJ1200BDL45 KCPM15 SC ROUGHER B D=12 Z=4 45
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.0236 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.2677 (83mm) |