UEBC0200A2A KC643M
- Item Code: KEN 4152204
- Mfg Part No: 4152204
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $42.68/EA
Description
UEBC0200A2A KC643M UEBC ENDMILL D2 AP1MAX4 L38
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.1570 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0787 in |
| Diameter (Metric) | 2mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 1.4960 (38mm) |