CERAMIC D=4MM AP=3MM Z4 R=0,5 NECK
- Item Code: KEN 5348060
- Mfg Part No: 5348060
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $169.06/EA
Description
CERAMIC D=4MM AP=3MM Z4 R=0,5 NECK
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .020 |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 0.1181 |
| Substrate | Ceramic-Si |
| Diameter (Decimal) | .1575 in |
| Diameter (Metric) | 4mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 1.9690 (50mm) |