CERAMIC D=6MM AP=4,5MM Z6 R=0,75
- Item Code: KEN 5348070
- Mfg Part No: 5348070
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $145.50/EA
Description
CERAMIC D=6MM AP=4,5MM Z6 R=0,75
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0295 |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 0.1770 |
| Substrate | Ceramic-Si |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 1.9690 (50mm) |