CERAMIC D=10MM AP=7,5MM Z6 R=1,25
- Item Code: KEN 5348072
- Mfg Part No: 5348072
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $234.41/EA
Description
CERAMIC D=10MM AP=7,5MM Z6 R=1,25
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .049 |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 0.2950 |
| Substrate | Ceramic-Si |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.4803 (63mm) |