UJDE1000A6AS KCSM15
- Item Code: KEN 5350288
- Mfg Part No: 5350288
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $136.45/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.8661 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.8346 (72mm) |