UJDE1200A6AS KCSM15
- Item Code: KEN 5350325
- Mfg Part No: 5350325
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $204.65/EA
Description
UJDE1200A6AS KCSM15
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.0236 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.2677 (83mm) |