UJDE1200A6AQM KCSM15
- Item Code: KEN 5350330
- Mfg Part No: 5350330
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $224.62/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .1181 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.0236 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.2677 (83mm) |