UJDE2500A6AQM KCSM15
- Item Code: KEN 5350655
- Mfg Part No: 5350655
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $965.05/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .1181 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.7717 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .9843 in |
| Diameter (Metric) | 25mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 5.3150 (135mm) |