UADE0600A4AL KCPM15
- Item Code: KEN 5356988
- Mfg Part No: 5356988
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $122.33/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.4724 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.9370 (100mm) |