UADE0800A4AL KCPM15
- Item Code: KEN 5356989
- Mfg Part No: 5356989
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $174.50/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.6299 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3150 in |
| Diameter (Metric) | 8mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.9370 (100mm) |