UADE1200A4AL KCPM15
- Item Code: KEN 5357001
- Mfg Part No: 5357001
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $363.01/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.9449 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.9213 (125mm) |