UADE2000A4AL KCPM15
- Item Code: KEN 5357003
- Mfg Part No: 5357003
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $1,151.25/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.5748 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 6.8898 (175mm) |