ROUGHER LONG B D=5 Z=3 30DEG NECKED
- Item Code: KEN 5357042
- Mfg Part No: 5357042
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $107.46/EA
Description
ROUGHER LONG B D=5 Z=3 30DEG NECKED
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.5118 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1969 in |
| Diameter (Metric) | 5mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.2441 (57mm) |