ROUGHER LONG B D=20 Z=4 30DEG NECKED
- Item Code: KEN 5357090
- Mfg Part No: 5357090
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $672.46/EA
Description
ROUGHER LONG B D=20 Z=4 30DEG NECKED
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.4961 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.0945 (104mm) |