UBDE1600E4AQG KCSM15
- Item Code: KEN 5357153
- Mfg Part No: 5357153
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $240.32/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0394 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.9449 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .6299 in |
| Diameter (Metric) | 16mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.9370 (100mm) |