HARVI II D25MM AP45MM Z5 R0,5 N SL
- Item Code: KEN 5358399
- Mfg Part No: 5358399
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $1,343.83/EA
Description
HARVI II D25MM AP45MM Z5 R0,5 N SL
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0197 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.7717 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .9843 in |
| Diameter (Metric) | 25mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 5.3150 (135mm) |