ABDE1000A3ARK K600
- Item Code: KEN 5414456
- Mfg Part No: 5414456
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $209.92/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0787 |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 0.5906 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | K600 |
| Overall Length | 2.9921 (76mm) |