HARVI III 6F BN 20X20X20-60X150R N
- Item Code: KEN 5606545
- Mfg Part No: 5606545
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $1,103.08/EA
Description
HARVI III 6F BN 20X20X20-60X150R N
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.7874 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 5.9055 (150mm) |