HARVI III 6F BN 10X10X10-30X72R N
- Item Code: KEN 5606546
- Mfg Part No: 5606546
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $216.70/EA
Description
HARVI III 6F BN 10X10X10-30X72R N
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3937 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.8346 (72mm) |