HARVI III 6F BN 12X12X12-36X83R N
- Item Code: KEN 5606547
- Mfg Part No: 5606547
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $307.31/EA
Description
HARVI III 6F BN 12X12X12-36X83R N
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.4724 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.2677 (83mm) |