4BN2000DL038A KC633M GP SCEM BN 4FL 20x2
- Item Code: KEN 5824930
- Mfg Part No: 5824930
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $530.05/EA
Description
GP SCEM BN 4FL 20x20x38x104 KC633M 4BN2000DL038A KC633M
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | TiAlN |
| Length of Cut | 1.4961 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC633M |
| Overall Length | 4.0945 (104mm) |