4BN0600DD013A KC633M GP SCEM BN 4FL 6x6x
- Item Code: KEN 5824933
- Mfg Part No: 5824933
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $57.76/EA
Description
GP SCEM BN 4FL 6x6x13x57 KC633M 4BN0600DD013A KC633M
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | TiAlN |
| Length of Cut | 0.5118 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC633M |
| Overall Length | 2.2441 (57mm) |