4BN1200DL026B KC633M GP SCEM BN 4FL 12x1
- Item Code: KEN 5824962
- Mfg Part No: 5824962
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $130.63/EA
Description
GP SCEM BN 4FL 12x12x26x83 KC633M 4BN1200DL026B KC633M
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | TiAlN |
| Length of Cut | 1.0236 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC633M |
| Overall Length | 3.2677 (83mm) |