2CH2000DK020A
- Item Code: KEN 5872983
- Mfg Part No: 5872983
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $388.71/EA
Description
Product Group: GenApp 2FL SQE Metric DIN | ANSI: 2CH2000DK020A | Grade: KC633M | Brand: KMT | Description: GP SCEM 2FL 20x20x20x92 | Material #: 5872983
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | TiAlN |
| Length of Cut | 0.7874 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC633M |
| Overall Length | 3.6220 (92mm) |