2CH0200MR006A
- Item Code: KEN 5873010
- Mfg Part No: 5873010
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $36.21/EA
Description
Product Group: GenApp 2FL SQE Metric nonDIN | ANSI: 2CH0200MR006A | Grade: KC633M | Brand: KMT | Description: GP SCEM 2FL 2x3x6,3x38 | Material #: 5873010
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | TiAlN |
| Length of Cut | 0.2480 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0787 in |
| Diameter (Metric) | 2mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC633M |
| Overall Length | 1.4961 (38mm) |