2BN0350MR012A
- Item Code: KEN 5874194
- Mfg Part No: 5874194
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $54.06/EA
Description
Product Group: GenApp 2FL BN Metric nonDIN | ANSI: 2BN0350MR012A | Grade: KC633M | Brand: KMT | Description: GP SCEM BN 2FL 3,5x4x12x50 | Material #: 5874194
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | TiAlN |
| Length of Cut | 0.4724 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1378 in |
| Diameter (Metric) | 3.5mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC633M |
| Overall Length | 1.9685 (50mm) |