HARVI III Taper BN 4x8x26x76x4DEG
- Item Code: KEN 5970180
- Mfg Part No: 5970180
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $148.23/EA
Description
Product Group: C1 | Brand: KMT | ANSI Catalog: UJBE0400A6CP | Grade: KCSM15
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.0236 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1575 in |
| Diameter (Metric) | 4mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.9921 (76mm) |