HARVI III Taper BN 5x10x33x89x4DEG
- Item Code: KEN 5970212
- Mfg Part No: 5970212
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $175.76/EA
Description
Product Group: C1 | Brand: KMT | ANSI Catalog: UJBE0500A6CP | Grade: KCSM15
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.2992 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1969 in |
| Diameter (Metric) | 5mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.5039 (89mm) |