HARVI III Taper BN 6x16x42x110x6DEG
- Item Code: KEN 5970215
- Mfg Part No: 5970215
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $486.72/EA
Description
Product Group: C1 | Brand: KMT | ANSI Catalog: UJBE0600A6CP | Grade: KCSM15
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.6535 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.3307 (110mm) |