HARVI III Taper BN 10x16x25x110x6DEG
- Item Code: KEN 5970221
- Mfg Part No: 5970221
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $486.72/EA
Description
Product Group: C1 | Brand: KMT | ANSI Catalog: UJBE1000A6BP | Grade: KCSM15
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.9843 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.3307 (110mm) |