UBDE2000E4AQP KCSM15
- Item Code: KEN 6064692
- Mfg Part No: 6064692
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $429.95/EA
Description
Safelock SC HP Endmills | Material Description: HARVI I D20MM AP30MM Z4 R6 N SL | UBDE2000E4AQP | Grade: KCSM15
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .2362 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.1811 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.5276 (115mm) |