F3AH0250AWS30 KCPM15
- Item Code: KEN 6415924
- Mfg Part No: 6415924
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $87.77/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3543 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0984 in |
| Diameter (Metric) | 2.5mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 1.4961 (38mm) |