F3AH0200AWS30 KCPM15
- Item Code: KEN 6415925
- Mfg Part No: 6415925
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $87.77/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3150 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0787 in |
| Diameter (Metric) | 2mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 1.4961 (38mm) |