F2AH0120AWS30L180 KC639M
- Item Code: KEN 6433268
- Mfg Part No: 6433268
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $97.07/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.0709 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0472 in |
| Diameter (Metric) | 1.2mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 1.9685 (50mm) |