F2AH0250AWM30L370 KC639M
- Item Code: KEN 6433289
- Mfg Part No: 6433289
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $81.18/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.1457 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0984 in |
| Diameter (Metric) | 2.5mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 2.3622 (60mm) |