F4AL0600AWM30L080 KC639M
- Item Code: KEN 6433717
- Mfg Part No: 6433717
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $219.71/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3150 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 2.9528 (75mm) |