F4AT0500AWS20R005 KC639M
- Item Code: KEN 6433724
- Mfg Part No: 6433724
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $183.16/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Torus |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.1969 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1969 in |
| Diameter (Metric) | 5mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 1.9685 (50mm) |