F2AL0250AWS30L250 KC639M
- Item Code: KEN 6524764
- Mfg Part No: 6524764
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $132.51/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.0984 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0984 in |
| Diameter (Metric) | 2.5mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 1.9685 (50mm) |