F2AB0400AWL30 KC639M
- Item Code: KEN 6524778
- Mfg Part No: 6524778
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $195.75/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.0787 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1575 in |
| Diameter (Metric) | 4mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 3.1496 (80mm) |