F2AB1200AWX30 KC639M
- Item Code: KEN 6524792
- Mfg Part No: 6524792
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $388.96/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.2362 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 4.3307 (110mm) |