H1TE4CH0400R012HAM KCPM15
- Item Code: KEN 6675697
- Mfg Part No: 6675697
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $51.53/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.4724 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1575 in |
| Diameter (Metric) | 4mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.1654 (55mm) |