H1TE4RA0600N009HBR050M KCSM15
- Item Code: KEN 6676232
- Mfg Part No: 6676232
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $65.58/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0197 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3543 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.4803 (63mm) |