H1TE4RA1000N015HAR200M KCSM15
- Item Code: KEN 6676240
- Mfg Part No: 6676240
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $114.33/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0787 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.5906 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.9921 (76mm) |