H1TE4RA1200N018HAR200M KCSM15
- Item Code: KEN 6676259
- Mfg Part No: 6676259
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $156.81/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0787 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.7087 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.2677 (83mm) |