H1TE4RA2000N030HAR050M KCSM15
- Item Code: KEN 6676289
- Mfg Part No: 6676289
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $364.46/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0197 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.1811 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.5276 (115mm) |