H1TE4CH1600N032HAM KCPM15
- Item Code: KEN 6676342
- Mfg Part No: 6676342
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $210.24/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.2598 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .6299 in |
| Diameter (Metric) | 16mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.6220 (92mm) |