ALCC2RA1000N015HAR020IM KD1410
- Item Code: KEN 6752779
- Mfg Part No: 6752779
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $430.72/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0079 |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 0.5906 |
| Substrate | Diamond |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Coolant Through | Yes |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.9900 (76mm) |