ALCC2RA1200N020HAR030IM KD1410
- Item Code: KEN 6752780
- Mfg Part No: 6752780
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $540.10/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0118 |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 0.7874 |
| Substrate | Diamond |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Coolant Through | Yes |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.2700 (83mm) |