ALCR2RA2000N040HAR030IM KD1410
- Item Code: KEN 6752795
- Mfg Part No: 6752795
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $1,128.06/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0118 |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 1.5748 |
| Substrate | Diamond |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Coolant Through | Yes |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.2500 (108mm) |